Hanne Kråkstad Johansen vant dagens duell med Andrine Bjørkmo, i nordlandscup i Skillevollen. Foto: Roger Marthinsen

51 løpere fullførte nordlandscup i Skillevollen – her er resultatene

Skrevet av Roger Marthinsen
11.01.2020 15:59

Resultater fra Nordlandscup 2 i skiskyting i Skillevollen, normal, lørdag 11. januar:

J11-12

1 Joelsen Tamara Eline Andreassen (Bossmo & Ytteren IL) 17:01

2 Steinmo Mie (Bossmo & Ytteren IL) 17:02

3 Nilssen Kristine Holter (Innstranda IL) 17:17

4 Stormdalshei Ane (Bossmo & Ytteren IL) 19:20

5 Finseth Runa Linnea (Hattfjelldal IL) 19:33

6 Irgum Maria (Bossmo & Ytteren IL) 19:53

7 Vollan Odil (Hattfjelldal IL) 21:43

8 Thørnquist Silje Kalås (Bossmo & Ytteren IL) 27:40

J13-14

1 Sørmo Maja Kristin (Hattfjelldal IL) 18:46

J15-16

1 Krane Maria Bolin (Bossmo & Ytteren IL) 20:38

2 Kalkenberg Rikke Bolstad (Skonseng UL) 21:11

3 Ingebrigtsen Kristine Sandstedt (Skonseng UL) 23:02

4 Andersen Tuva (Bossmo & Ytteren IL) 25:46

G10 Nybeg og yngre

Sirijord Per-Steinar (Hattfjelldal IL), Fagerli Olve (Hattfjelldal IL), Vestvold Sindre (Bossmo & Ytteren IL),  Dahle Filip Yttervoll (Bossmo & Ytteren IL), Steinmo Markus (Bossmo & Ytteren IL)

G11-12

1 Sirijord Øystein (Hattfjelldal IL) 13:11

2 Sirijord Ole-Magnus (Hattfjelldal IL) 14:46

3 Fagerli Ånund (Hattfjelldal IL) 15:34

4 Bergli Iver August (Bossmo & Ytteren IL) 16:43

5 Kristoffersen Eirik (Bossmo & Ytteren IL) 18:50

6 Brennbakk Jørgen (Hattfjelldal IL) 20:33

7 Strøm Peder Mathias (Innstranda IL) 20:48

8 Helland Kristian (Skonseng UL) 21:11

G13-14

1 Nilssen Erlend Holter (Innstranda IL) 16:42

2 Fjellheim Viljar (Bossmo & Ytteren IL) 17:55

3 Soleglad Victor (Bossmo & Ytteren IL) 19:12

4 Fjellheim Leo Melfjord (Bossmo & Ytteren IL) 21:12

G15-16

1 Kalkenberg Kasper Ågheim (Skonseng UL) 20:16

2 Bergli Emil Kristoffer (Bossmo & Ytteren IL) 23:45

3 Larsen Oliver (Bossmo & Ytteren IL) 25:54

4 Vollan Ådne (Hattfjelldal IL) 27:24

5 Sirijord Lars-Andreas (Hattfjelldal IL) 27:47

6 Hanem Magnus (Hattfjelldal IL) 29:08

7 Strøm Pål Simon (Innstranda IL) 29:11

8 Vollan Iver (Hattfjelldal IL) 32:27

K18-19

1 Johansen Hanne Kråkstad (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 38:50

2 Bjørkmo Andrine (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 39:28

3 Schreiner Anette Stien (Skonseng UL / Team Polarsirkelen ski) 45:19

K20-22

1 Johansen Marthe Kråkstad (Bossmo & Ytteren IL) 42:27

2 Schreiner Benedicte Stien (Skonseng UL / Team Polarsirkelen ski) 50:32

M17

1 Kolåsæter Noah Aronsen (Skonseng UL) 47:04

2 Irgum Eirik (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 51:15

3 Sønvisen Snefjellå Johan Olav (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 52:13

4 Hagen Eirik Fjelddahl (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 54:48

5 Snefjellå Eirik Andreas Sønvisen (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 57:32

M18-19

1 Aslaksen Nikolai (Bossmo & Ytteren IL / Team Polarsirkelen ski) 43:43

2 Solvoll Olve (Bossmo & Ytteren IL) 47:04

Miljø, menn

1 Korsvik Hallvar Sakrihei (Skonseng UL) 36:30