Kaja Helene Remmen fra Nesna var den mest treffsikre i omskytinga som måtte til for å kåre en vinner i grov felt.

Kaja sikret seieren etter omskyting

Skrevet av Roger Marthinsen
13.09.2021 17:00

Skyttere fra Nesna og Rana i aksjon på Alteren – her er resultatene.

I går ble det arrangert samlagsmesterskap i felt hos Alteren skytterlag. Her var det skyttere fra deler av Rana skyttersamlag samlet.

– På forhånd var 29 skyttere påmeldt, men på grunn av sykdom ble det litt frafall, sier lederen i Alteren skytterlag, Svein Oddvar Winnem, som rapporterer om en meget spennende finale i grov felt, der det måtte omskyting til for å kåre en samlagsmester. Den tittelen var det Nesnas meget skarpe skytter Kaja Helen Remmen som kapret til slutt. 

– På fin felt gror det frem flere unge talenter som nok kommer til å gi lagene i samlaget med mer konkurranser seg i mellom. Her hadde Nesna og Alteren flere gode skyttere på standplassen; nybegynner ungdom med Rebekka 8 år og Thalie 10 år, rekrutt Tuva Mehus, eldre rekrutt Sverre Ødegård, junior Tobias Huskebakk, for og nevne noen, som alle ble samlagsmestre i felt i sine klasser, sier  Svein Oddvar Winnem. 

Resultater, SM felt 12. september

Mesterskap

Klasse 2-5+V55+EJ: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna  41/05, 2. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  41/04, 3. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  40/03, 4. Carl Konow, Nesna  38/07, 5. Tom Karlsen, Røvassdalen  38/05, 6. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  38/01, 7. Siv Svartisdal, Røvassdalen  34/01, 8. Raymond Evensen Hagen, Mo  23/01.

V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  38/01.

J 16-17 år: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna  42/08.

ER 14-15 år: 1. Sverre J G Ødegård, Alteren  42/08, 2. Ellen Østensen Winnem, Alteren  41/05, 3. Even Mathias Rønning Skogsøy, Nesna  38/02.

[annonse]
R 11-13 år: 1. Tuva Elisabeth Mehus, Nesna  35/02.

V65: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  42/01, 2. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes  39/05.

V73: 1. Martin Yttervik, Alteren  32/02.

EJ 18 år: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  40/03, 2. Carl Konow, Nesna  38/07.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  30/16, 2. Hilmar Johansen, Nesna  25/11, 3. Siv Svartisdal, Røvassdalen  25/08.

Klasse 4: 1. Kaja Helene Remmen, Nesna  30/12, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen  27/16, 3. Nils Johan Johansen, Nesna  22/04.

Klasse 3: 1. Leif Engseth, Aldersund  21/08, 2. Svein Abelsen, Dunderlandsdalen  17/04.

Klasse 2: 1. Raymond Evensen Hagen, Mo  17/03.

Klasse 1: 1. Siv Svartisdal, Røvassdalen  09/01, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen  06/02, 2. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen  06/02, 2. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  06/02, 2. Kaja Helene Remmen, Nesna  06/02, 6. Carl Konow, Nesna  05/03, 7. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  05/01, 8. Raymond Evensen Hagen, Mo  03/01.

G 16-17 år: 1. Tobias A. Huskebakk, Nesna  30/16.

ER, 14-15 år: 1. Sverre J G Ødegård, Alteren  30/17, 2. Ellen Østensen Winnem, Alteren  29/13, 3. Even Mathias Rønning Skogsøy, Nesna  26/09.

R, 11-13 år: 1. Tuva Elisabeth Mehus, Nesna  25/16.

NU, -15 år: 1. Rebekka Johansen, Nesna , 1. Thalie Strøm, Nesna .

V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen  28/17.

V65: 1. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen  30/19, 2. Brynjar Leif Rødahl, Bjøllånes  28/18, 3. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes  26/10, 4. Per Edvard Magnussen, Polarsirkelen  25/12.

V73: 1. Martin Yttervik, Alteren  22/11.

JEG: 1. Werner Jensen, Alteren  23/05.

EJ, 18 år: 1. Tina Mari Husnes Larsen, Røvassdalen  28/13, 2. Carl Konow, Nesna  27/12.

NV, 16+ år: 1. Renate Ødegård, Alteren  28/04, 2. Silje Strøm, Nesna  26/07, 3. Hilde Nilsen, Alteren  25/09.

[annonse]